Dank Nederlandse militairen

Met dank overgenomen van R. (Ronald) Vuijk i, gepubliceerd op donderdag 5 september 2013, 2:16.

Werkbezoeken, natuurlijk ook tijdens het reces. Op 27 augustus ben ik samen met Ronald Vuijk, VVD-woordvoerder Defensie, naar Assen

geweest. Daar was de uitreiking van de herinneringsmedailles voor bewezen diensten van de militairen van diverse krijgsmachtdelen die recentelijk zijn uitgezonden naar Afghanistan in het kader

van de International Security Assistance Force (ISAF). Afghanistan is mijn geboorteland. Ik woon al ruim dertien jaar in Nederland en

ben Nederlandse, maar een deel van mijn hart ligt nog in het land waar mijn ouders zestien jaar geleden uit moesten vluchten.

Ik heb dit werkbezoek als ‘’bijzonder’’ ervaren. Bijzonder; omdat ik honderden familieleden bij elkaar heb gezien die blij waren met de veilige terugkomst van hun dochter, zoon, moeder, vader of hun echtgenoot in de warme familiesfeer.

Bijzonder; omdat ik daar honderden mannen en vrouwen zag staan die hun leven hebben geriskeerd om van Afghanistan een veilig land te maken. Deze militairen hebben geholpen opdat ook vrouwen weer over straat kunnen lopen, dat kinderen, jongens én meisjes weer naar school kunnen gaan zodat zij dus ook in de toekomst bijdragen kunnen leveren om van Afghanistan een veiliger land te maken voor hen en voor de volgende generaties.

Tijdens de bijeenkomst heb ik enkele militairen gesproken om hun ervaringen te horen en ook om hen uit de grond van mijn hart te bedanken voor hun inzet. Het aanhoren van deze ervaringen maakte wat emoties bij mij

los… Respect, groot respect heb ik voor deze mannen en vrouwen en alle andere Nederlandse militairen die zich op welke manier dan ook hebben ingezet voor Afghanistan. Het ontroert mij.

Masoumah Hosseini