Amendement (gewijzigd/nader/vervangend); Gewijzigd amendement Grinwis/Flach ter vervanging van nr. 22 over het adviescollege tevens te laten beoordelen of de minister in het BNC-fiche voldoende rekenschap geeft hoe de uitvoering, handhaving en toezicht in het voorstel worden vormgegeven en wat hiervan de regeldrukeffecten voor de Nederlandse situatie zijn - Regels omtrent de instelling van het Adviescollege toetsing regeldruk (Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk) - Hoofdinhoud
Dit gewijzigd amendement i is onder nr. 27 toegevoegd aan wetsvoorstel 36450 - Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk i.
Inhoudsopgave
Officiële titel | Regels omtrent de instelling van het Adviescollege toetsing regeldruk (Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk); Amendement (gewijzigd/nader/vervangend); Gewijzigd amendement van de leden Grinwis en Flach ter vervanging van nr. 22 over het adviescollege tevens te laten beoordelen of de minister in het BNC-fiche voldoende rekenschap geeft hoe de uitvoering, handhaving en toezicht in het voorstel worden vormgegeven en wat hiervan de regeldrukeffecten voor de Nederlandse situatie zijn |
---|---|
Documentdatum | 06-02-2025 |
Publicatiedatum | 06-02-2025 |
Nummer | KST1181806 |
Kenmerk | 36450, nr. 27 |
Externe link | origineel bericht |
Originele document in PDF |
TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL
Vergaderjaar 2024-2025
36 450 |
Regels omtrent de instelling van het Adviescollege toetsing regeldruk (Instellingswet Adviescollege toetsing regeldruk) |
Nr. 27 |
GEWIJZIGD AMENDEMENT VAN DE LEDEN GRINWIS EN FLACH TER VERVANGING VAN DAT GEDRUKT ONDER NR. 22 Ontvangen 6 februari 2025 |
De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor:
In artikel 5, derde lid, wordt “en of” vervangen door “, of” en wordt aan het slot toegevoegd “, en of de Onze Minister die het aangaat van het ontwerp zich in de beoordeling rekenschap heeft gegeven van de gevolgen voor uitvoering, handhaving en toezicht en wat hiervan de regeldrukeffecten voor specifiek de Nederlandse situatie zijn”.
Toelichting
Dit amendement strekt ertoe om het adviescollege tevens te beoordelen of de minister in het BNC-fiche zich voldoende rekenschap heeft gegeven van de gevolgen van het voorstel voor de uitvoering, handhaving en toezicht en wat hiervan de regeldrukeffecten voor specifiek de Nederlandse situatie zijn.
Regeldruk bestaat niet alleen uit kosten. Burgers en ondernemers kunnen ook regeldruk ervaren als regelgeving niet goed aansluit bij de praktijk. Hierbij valt te denken aan handhaving en toezicht die gepaard gaan met veel administratieve lasten of onnodige rapportageverplichtingen. Dit amendement regelt dat het adviescollege, naast dat het kijkt naar de verwachte regeldrukkosten in het BNC-fiche, ook beoordeelt of de minister zich voldoende rekenschap heeft gegeven van de gevolgen voor de uitvoering, handhaving en toezicht en wat hiervan de regeldrukeffecten voor de Nederlandse situatie zijn. Mocht immers blijken dat de minister dat inzicht niet kan geven, dan kan dat erop duiden dat het voorstel van de Europese Commissie daar te weinig aanknopingspunten voor biedt. Het advies kan dan luiden om de Commissie te verzoeken meer richting te geven voor wat betreft de uitvoering, de handhaving en het toezicht. Op deze manier wordt geborgd dat mogelijke regeldrukeffecten zowel bij de Europese Commissie als bij de minister vroeg in het proces op de radar staan.
Grinwis
Flach