Gewijzigd amendement Bikker/Stoffer ter vervanging van nr. 10 over de mogelijkheid onder voorwaarden ontheffing van het verbod te verlenen aan anderen dan personen met gespecialiseerde kennis

Dit gewijzigd amendement i is onder nr. 13 toegevoegd aan wetsvoorstel 35386 - Initiatiefvoorstel Invoering van een vuurwerkverbod voor consumenten i.

1.

Kerngegevens

Officiële titel Gewijzigd amendement van de leden Bikker en Stoffer ter vervanging van nr. 10 over de mogelijkheid onder voorwaarden ontheffing van het verbod te verlenen aan anderen dan personen met gespecialiseerde kennis
Document­datum 19-02-2025
Publicatie­datum 19-02-2025
Kenmerk 35386, nr. 13
Externe link origineel bericht

2.

Tekst

TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL

2

Vergaderjaar 2021-2022

35 386

Voorstel van wet van de leden Klaver en Ouwehand tot wijziging van de Wet milieubeheer en de Wet op de economische delicten in verband met de invoering van een vuurwerkverbod voor consumenten (Wet veilige jaarwisseling)

Nr. 13

gewijzigd AMENDEMENT VAN de leden Bikker en Stoffer ter vervanging van dat gedrukt onder nr. 10

Ontvangen 19 februari 2025

De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor:

Aan het met artikel I, onderdeel B, voorgestelde artikel 9.2.2.1a worden vier leden toegevoegd, luidende:

  • 4. 
    De burgemeester kan ontheffing verlenen van de in het eerste lid gestelde verboden ten behoeve van het tijdens de jaarwisseling tot ontbranding brengen van vuurwerk van categorie F2 dat bij of krachtens algemene maatregel van bestuur is aangewezen.
  • 5. 
    Bij algemene maatregel van bestuur worden regels gesteld over de voorwaarden waaronder door de burgemeester op aanvraag ontheffing kan worden verleend en de voorschriften die aan die ontheffing kunnen worden verbonden.
  • 6. 
    Het in het tweede lid gestelde verbod geldt niet op 29, 30 en 31 december indien de koper in het bezit is van een ontheffing als bedoeld in het vierde lid.
  • 7. 
    Bij algemene maatregel van bestuur worden regels gesteld over de verkoop van vuurwerk van categorie F2 dat bij of krachtens algemene maatregel van bestuur is aangewezen aan de koper die in het bezit is van een ontheffing als bedoeld in het vierde lid.

Toelichting

In het wetsvoorstel worden bezit, gebruik en verkoop van vuurwerk van de categorieën F2 en F3 enkel voorbehouden aan ‘personen met gespecialiseerde kennis’. In de EU-richtlijn pyrotechnische artikelen wordt met deze term gedoeld op professionals die bevoegd zijn F4-vuurwerk af te steken. Indieners beogen met dit amendement het bezit en het gebruik door en de verkoop van vuurwerk van de categorie F2 ten behoeve van het tijdens de jaarwisseling tot ontbranding brengen daarvan, ook aan anderen dan personen met gespecialiseerde kennis onder voorwaarden mogelijk te maken. Daarvoor kan een ontheffing worden aangevraagd bij de burgemeester. De voorwaarden hiervoor worden bij algemene maatregel van bestuur vastgelegd.

Indieners willen het onder voorwaarden mogelijk maken voor georganiseerde groepen burgers om zich tot de gemeente te wenden om tijdens de jaarwisseling op een verantwoorde en veilige manier voor hun gemeenschap vuurwerk af te steken op een daartoe aangewezen plek. Daarbij kan bijvoorbeeld gedacht worden aan de dorps- of buurtvereniging die op een centrale plek in het dorp of in de wijk vuurwerk organiseert. De voorwaarden die bij algemene maatregel van bestuur worden vastgesteld, zien bijvoorbeeld op veiligheidseisen waaraan moet worden voldaan, vervoer en opslag van het vuurwerk, en voorwaarden die aan de deskundigheid van degene die het vuurwerk afsteekt kunnen worden gesteld.

Dit amendement laat onverlet dat de mogelijkheid voor gemeenten blijft bestaan om ‘personen met gespecialiseerde kennis’ een vuurwerkshow te laten organiseren.

Bikker

Stoffer


 
 
 

3.

Meer informatie

 

4.

EU Monitor

Met de EU Monitor volgt u alle Europese dossiers die voor u van belang zijn en bent u op de hoogte van alles wat er speelt in die dossiers. Helaas kunnen wij geen nieuwe gebruikers aansluiten, deze dienst zal over enige tijd de werkzaamheden staken.

De EU Monitor is ook beschikbaar in het Engels.