Gewijzigd amendement Six Dijkstra/Haage ter vervanging van nr. 10 over een voorhangbepaling

Dit gewijzigd amendement i is onder nr. 13 toegevoegd aan wetsvoorstel 36668 - Wet gegevensverstrekking douane voor uitvoering politie- of toezichtstaken i.

1.

Kerngegevens

Officiële titel Gewijzigd amendement van de leden Six Dijkstra en Haage ter vervanging van nr. 10 over een voorhangbepaling
Document­datum 10-04-2025
Publicatie­datum 10-04-2025
Kenmerk 36668, nr. 13
Externe link origineel bericht

2.

Tekst

TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL

2

Vergaderjaar 2024-2025

36 668

Wijziging van de Algemene douanewet met betrekking tot het creëren van een wettelijke grondslag voor het verstrekken van gegevens door de inspecteur aan de politie, de Koninklijke Marechaussee, de Financiële inlichtingen eenheid en de Belastingdienst/Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst, ten behoeve van de uitvoering van politie- of toezichtstaken (Wet gegevensverstrekking douane voor uitvoering politie- of toezichtstaken)

Nr. 13

gewijzigd AMENDEMENT VAN de leden SIX DIJKSTRA en Haage ter vervanging van dat gedrukt onder nr. 10

Ontvangen 10 april 2025

De ondergetekenden stellen het volgende amendement voor:

Artikel I wordt als volgt gewijzigd:

  • 1. 
    Aan het voorgestelde artikel 1:39 wordt een lid toegevoegd, luidende:
  • 6. 
    De voordracht voor een krachtens het vijfde lid, onderdelen a, d of e, vast te stellen algemene maatregel van bestuur wordt niet eerder gedaan dan vier weken nadat het ontwerp aan beide Kamers der Staten-Generaal is overgelegd.
  • 2. 
    Aan het voorgestelde artikel 1:40 wordt een lid toegevoegd, luidende:
  • 6. 
    De voordracht voor een krachtens het vijfde lid, onderdelen a of d, vast te stellen algemene maatregel van bestuur wordt niet eerder gedaan dan vier weken nadat het ontwerp aan beide Kamers der Staten-Generaal is overgelegd.

Toelichting

De regering geeft in de memorie van toelichting (blz. 5)1 aan dat het verstrekken van persoonsgegevens een inbreuk vormt op de persoonlijke levenssfeer van (mogelijk een grote groep) personen. Daarom worden er in het Algemeen douanebesluit eisen gesteld aan de afbakening van het verzoek om gegevensdeling, over de periode waarin gegevensdeling noodzakelijk is, of gegevensdeling überhaupt al dan niet strikt noodzakelijk is, wanneer gegevens geanonimiseerd dienen te worden, de soort gegevens die mogen worden verstrekt, de wijze waarop gegevens worden beveiligd, de wijze waarop de belangenafweging wordt gemaakt, en de eisen waaraan een verzoek om gegevensdeling worden gesteld.

Aangezien deze algemene maatregel van bestuur (AMvB) van invloed is op de manier waarop de bepalingen in dit wetsvoorstel gaan worden toegepast, is parlementaire betrokkenheid bij de meest ingrijpende onderdelen hiervan gewenst. Dit amendement voorziet daarom in een lichte voorhang voor wijzigingen in het Algemeen douanebesluit op grond van artikel 1:39, vijfde lid, onderdelen a, d of e, of artikel 1:40, vijfde lid, onderdelen a of d.

Six Dijkstra

Haage

1 Kamerstukken II 2024/25, 36 668, nr. 3.


 
 
 

3.

Meer informatie

 

4.

EU Monitor

Met de EU Monitor volgt u alle Europese dossiers die voor u van belang zijn en bent u op de hoogte van alles wat er speelt in die dossiers. Helaas kunnen wij geen nieuwe gebruikers aansluiten, deze dienst zal over enige tijd de werkzaamheden staken.

De EU Monitor is ook beschikbaar in het Engels.