Een internationaal georienteerd Breda, Zondag 8 februari - Hoofdinhoud
Omringd door ongeveer 80 D66 leden onstond in Breda een mooie uitwisseling van vragen en antwoorden tussen de (inmiddels meer dan 150) Bredase leden, aangevuld met Democraten uit de omgeving, en Alexander Pechtold. Opvallend was het aantal grensoverschreidende onderwerpen dat leeft. Het Irak onderzoek, mensenrechten en schendingen daarvan, de relatie tussen Nederland en Amerika, Europa en Amerika.
Later op de middag ontstond een pittige discussie over studiefinanciering, en de ontwikkeling van kennis en onderwijs. Onderwijs en kennis ontwikkeling verdienen meer aandacht en investering. In het verkiezingsprogramma voor Europa wordt hier gelukkig aandacht aan besteed. Hervormingen en verbeteringen moeten niet alleen op nationaal niveau liggen maar juist in Europees perspectief vorm krijgen.
Voor het gesprek met Alexander Pechtold spreek ik verschillende enthousiaste leden. Ondanks pre-carnaval festiviteiten is iedereen wakker en spraakzaam op zondag ochtend. We hebben goede gesprekken over Europa, D66 en de betrokkenheid van de jongeren generatie bij de politiek. Daar ga ik me in het bijzonder voor inzetten tijdens de campagne!
Een deel had mijn Hollands Dagboek gelezen en reageerde met vragen over de inspiratie van de Obama campagne en de relatie tussen Europa en Amerika.
Via Utrecht waar een EU pubquiz werd gehouden terug naar Amsterdam. De pubquiz was een fundraiser voor de Europese verkiezingen. Langzaam maar zeker zal ook Nederland moeten geloven aan het gegeven van zelf fondsen werven, iets dat in Amerika misschien te ver is doorgeschoten als het gaat om politieke campagnes, maar wel nodig is om impact te genereren.
Reageren? Dit e-mail adres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Meer blogs onder 'Naar Europa'