D66: Europese Digitale Markt is luchtkasteel zonder ambitieuze Telecommarkt

Met dank overgenomen van M.R. (Marietje) Schaake i, gepubliceerd op donderdag 26 maart 2015, 2:33.

D66-Europarlementariër Marietje Schaake reageert op de plannen van de Europese Commissie voor de Digitale Interne Markt. “D66 zegt al jaren dat er vaart gemaakt moet worden met het afbouwen van de interne markt, vooral als het gaat om de digitale economie. Europa moet ambitieus en vooruitstrevend zijn. De eerste voorstellen zien er goed uit maar zonder een ambitieuze telecommarkt, vrees ik het ergste voor de digitale markt. In de Raadsvoorstellen van vorige week, over netneutraliteit en roamingkosten, ontbrak alle daadkracht. Zonder telecommarkt blijft de digitale markt een luchtkasteel.”

Economie van de toekomst

Schaake steunt de voorstellen van Commissaris Ansip die moeten zorgen voor betere regels over pakket bezorging, eenduidige Btw-tarieven, online betalen en de hervorming van auteursrechten. “De Commissie en het Parlement bouwen aan de economie van de toekomst, en beschermen het open internet. De bal ligt bij de lidstaten die tot nu toe elke vooruitgang hebben tegen gehouden.”

Concreter

Hoewel de plannen van Vicevoorzitter Ansip een goede eerste stap zijn, moet een aantal zaken wel concreter worden. Schaake: “Neem geo-blocking, daardoor kunnen Nederlanders in het buitenland niet het journaal of uitzending gemist kijken. De Commissie blijft vaag over het afschaffen daarvan. Daarnaast zijn er per deelthema veel te veel Commissarissen betrokken. We moeten geen vertraging oplopen doordat de Commissie een eigen bureaucratie creëert.”