Zonder ons was de N50 helemaal geen gespreksonderwerp geweest - Hoofdinhoud
Gepubliceerd op: 18-04-2025
Caroline van der Plas heeft gebeld met burgemeester van Kampen
De teleurstelling over het ontbreken van financiering voor de N50 is volkomen begrijpelijk. Dat benadrukt ook BBB-fractievoorzitter Caroline van der Plas: “Maar laten we één ding niet vergeten: zonder BBB was die N50 überhaupt geen onderwerp geweest aan de onderhandelingstafel.” Van der Plas heeft inmiddels met de burgemeester van Kampen, Sander de Rouwe, gesproken over de kwestie.
De investering van 365 miljoen euro in de N50 stond woensdag per abuis op de website van BBB, terwijl het project in de laatste fase van het voorjaarsoverleg alsnog geen financiële dekking kreeg. Van der Plas noemt dat “vervelend en pijnlijk voor Kampen,” maar benadrukt dat BBB er nog altijd keihard aan werkt. “Wij laten dit niet los. Dankzij onze inzet blijft de N50 op de agenda richting de Miljoenennota.”
Persoonlijk contact met burgemeester De Rouwe
Vandaag heeft Van der Plas persoonlijk gesproken met burgemeester van Kampen, Sander de Rouwe. “We hebben een heel goed en positief gesprek gehad. Hij waardeerde dat ik zelf contact met hem opnam. Ik heb hem verteld dat ik de teleurstelling en verwarring volledig begrijp en me dit ook aantrek.” Volgens Van der Plas heeft De Rouwe benadrukt dat hij ziet dat BBB zich al jaren vol inzet voor de aanpak van de N50. “Hij heeft vertrouwen uitgesproken dat het geld er alsnog zal komen. Hij was blij dat BBB de N50 in ieder geval op tafel heeft gelegd en hoopt dat bij de onderhandelingen over de Miljoenennota alsnog een oplossing wordt gevonden.”
Gelijke behandeling buiten de Randstad
BBB blijft zich inzetten voor een evenwichtige spreiding van infrastructurele investeringen over héél Nederland. Grote projecten als de Lelylijn, Merwedelijn en de verlenging van de Noord-Zuidlijn krijgen nu veel aandacht, maar de N50 - cruciaal voor de veiligheid en bereikbaarheid van Noordoost-Nederland - verdient dat ook. “Het is onze taak om te zorgen dat dit kabinet niet alleen naar de Randstad kijkt. Wij doen dat wél,” aldus Van der Plas.
Geen fouten goedpraten, maar wel perspectief bieden
Van der Plas erkent dat er een fout is gemaakt in de communicatie, maar onderstreept dat dit gebeurt in een dossier “waarin geen enkele andere partij zich echt vastbijt.” Ze besluit: “Wij zijn de enigen die dit op de kaart hebben gezet, en we blijven ervoor vechten dat het daar ook blijft.”